Det här är vi

Stäng

Kontakt

Malin Lagergren

Kultur- och bildningschef

Landstinget Dalarna, Box 712 791 29 Falun 070-312 41 06 malin.lagergren@ltdalarna.se

Landstinget Dalarna

Box 712 791 29 Falun 023-49 00 00 landstinget.dalarna@ltdalarna.se

Om du har frågor, något att berätta eller vill tycka till - hör av dig till oss!

Kultur- och bildningsförvaltningen

Kultur- och bildningschef

Bild på Malin Lagergren, Kultur och bildningschef Landstinget Dalarna

Malin Lagergren
Telefon: 070-312 41 06
malin.lagergren@ltdalarna.se

Nämndsekreterare

Porträttbild Krisztina Bojtar

Krisztina Bojtár
Telefon: 023-49 04 82
krisztina.bojtar@ltdalarna.se

Kansli

Handläggare
Marie Eriksson, handläggare

Marie Eriksson
Telefon: 023-49 03 44
marie.a.eriksson@ltdalarna.se 

Administratör digitala medier och layoutare

Andrea Gazzola
Telefon: 023-901 29
Andrea.Gazzola@ltdalarna.se

Samverkansstrateg

Porträtt Erik Arrhén

Erik Arrhén
Telefon: 023-49 01 97 Mobil: 070-684 34 81
erik.arrhen@ltdalarna.se

Projektstrateg

Porträttbild Theresia Holmstedt Jensen

Theresia Holmstedt Jensen
Telefon: 070-539 74 17
theresia.jensen@ltdalarna.se

Utvecklingsstrateg Barn och unga

Bild på Ulrika Öhrn, Scenkonstkonsulent Kultur och bildning på Landstinget Dalarna

Ulrika Öhrn (föräldraledig)
ulrika.ohrn@ltdalarna.se

Nana Heinberg

Nana Heinberg
nana.heinberg@ltdalarna.se

Enheten Scen Dans Konst

Chef för enheten Scen Dans Konst

Stefan Ek
Telefon: 070-555 33 90
Stefan.Ek@ltdalarna.se  

Danskonsulent

Ann-Jeanett Stål porträttbild

Ann-Jeanett Stål
Telefon: 023-49 03 12, 070-569 03 12
annjeanett.stal@ltdalarna.se

Konstkonsulent

Bild på Jordi Arkö, Konstkonsulent Kultur och bildning på Landstinget Dalarna

Jordi Arkö
Mobil: 070-307 64 33
jordi.arko@ltdalarna.se

Föreståndare Konstenheten

Porträtt på Titti Lorentzon, Konstarkivet

Titti Lorentzson
titti.lorentzson@ltdalarna.se

Porträtt på Helena von Bergen, Konstarkivet

Helena von Bergen
helena.vonbergen@ltdalarna.se

Konsulent Barn och unga

Camilla Nyman porträttbild

Camilla Nyman
Telefon: 072-561 65 13
camilla.nyman@ltdalarna.se

Scenkonstkonsulent
Porträtt på Janna Nolgård

Janna Nolgård
Scenkonstkonsulent, vik
Telefon:070-6584485
E-post: janna.nolgard@ltdalarna.se

Film i Dalarna

Chef Film i Dalarna

Tf Stefan Ek
Telefon: 023-262 75
E-post: stefan.ek@filmidalarna.se

Medarbetare Film i Dalarna


Länsbibliotek Dalarna

Chef Länsbibliotek Dalarna 

Maria Törnfeldt porträttbild

Maria Törnfeldt
Telefon: 023- 86 118
maria.tornfeldt@falun.se 

Medarbetare Länsbibliotek Dalarna


Mentalvårdsmuseet

Föreståndare för Mentalvårdsmuseet

Bild på Marie Lennestig, Chef Mentalvårdsmuseet Kultur och bildning på Landstinget Dalarna

Marie Lennestig
Telefon: 0225-49 45 09
marie.lennestig@ltdalarna.se 

Musikkonservatoriet

Rektor Musikkonservatoriet

Porträttbild Gabriel Lindborg

Gabriel Lindborg
Telefon: 023-49 02 87
gabriel.lindborg@ltdalarna.se 

Medarbetare Musikkonservatoriet

Fornby folkhögskola

Rektor Fornby Folkhögskola

Bild på Per-Erik Kaj, Rektor Fornby folkhögskola Kultur och bildning på Landstinget Dalarna

Per-Erik Kaj
Telefon: 0243-23 95 05
pek @fornby.se

Medarbetare Fornby folkhögskola

Mora folkhögskola

Rektor Mora folkhögskola

Bild på Eva Avgerinou, Rektor Malung folkhögskola Kultur och bildning på Landstinget Dalarna

Eva Avgerinou
Telefon: 0250-713 76
eva.avgerinou@folkbildning.net

Medarbetare Mora folkhögskola

Malungs folkhögskola

Rektor Malungs folkhögskola 

Birgitta Berg
0280-143 12

Kontakt Malungs folkhögskola