AT i Avesta

Stäng

Kontakt

Carina Hedberg

AT-ansvarig Avesta

0226-49 62 19 carina.hedberg@ltdalarna.se

Landstinget Dalarna

Box 712 791 29 Falun 023-49 00 00 landstinget.dalarna@ltdalarna.se

I Avesta hittar du en mix av kultur och natur med goda kommunikationer till såväl storstad som fjäll.

Vid Avesta lasarett ledigförklaras 4 AT-block

Blocken tillträdes mitten av februari respektive mitten av maj 2018.

Blocken innehåller:

  • 6 mån invärtesmedicinska specialiteter med tjänstgöring på Avesta lasarett
  • 6 mån opererande specialiteter vid Falu lasarett, där anestesiologi och ortopedisk kirurgi ingår
  • 3 mån psykiatri inom den gemensamma slutenvårdskliniken Falun och Säter samt öppenvården Avesta
  • 6 mån allmänmedicin, förlagd till Avesta och Hedemora kommun

Anställningsintervjuer kommer att hållas 5, 6, 9 och 10 oktober.

Välkommen med din ansökan senast 4 oktober 2017.

Ansök här!

Hos oss söker du ett jobb genom att klicka på "sök tjänst" längst ner i varje annons. Du behöver först logga in i vårt rekryteringssystem (om du sökt jobb hos oss förut), eller skapa en ny användare. När du loggat in visas ett frågeformulär och du får också möjlighet att bifoga filer till din ansökan, exempelvis personligt brev, CV och intyg på tidigare vårdrelaterade arbeten. Vi vill även ha kontaktuppgifter på minst 2 referenser.

Vi kan av administrativa skäl inte ta emot ansökningar via post eller e-post.

Närmare upplysningar angående allmäntjänstgöring:

AT-ansvarig
Carina Hedberg
Tfn: 0226-49 62 19
carina.hedberg@ltdalarna.se

Studierektor
Johanna Pallin
Tfn: 0226-49 60 00 vx
johanna.pallin@ltdalarna.se

Studierektor inom psykiatri
Sofia Olsson
Tfn: 076-771 72 23
sofia.olsson@ltdalarna.se

Studierektor för allmänmedicin
Edvin Hammargren
edvin.hammargren@ltdalarna.se

SYLF
Johanna Borg Bruchfeld
johanna.bruchfeld@ltdalarna.se